Sport

Sportovní areál

Sportovní areál v Ševětíně je majetkem městyse Ševětín a v současné době je pronajat jako celek (kromě víceúčelového hřiště s atletickou dráhou) Sportovnímu klubu Ševětín. Víceúčelové hřiště s atletickou dráhou pak slouží zejména pro potřeby ZŠ a MŠ Ševětín, nicméně v době mimo školní výuku je dostupné jak pro členy SK Ševětín, tak pro případné zájemce z řad občanů (za úplatu). Detailní informace jsou zveřejněny na vstupní bráně do sportovního areálu.

Telefonický kontakt na správce areálu: 725 087 432

Oranžové hřiště

Toto hřiště vzniklo za přispění Nadace ČEZ a bude sloužit nejen dětem z městyse Ševětín, ale také dětem z okolních obcí, které navštěvují mateřskou školu nebo základní školu v Ševětíně. Věříme, že toto hřiště přispěje k příjemnému trávení volného času rodin s dětmi. Současně bychom chtěli návštěvníky hřiště upozornit na návštěvní řád hřiště a požádat je o ohleduplné chování vůči ostatním návštěvníkům a také vůči zařízení hřiště.

Běh vítězství

Běh vítězství se traduje od roku 1964 a byl organizován za spolupráce základní školy a sportovního klubu. Záměrem pořádání tohoto běhu byla veřejná konfrontace sportovní mládeže obce s mládeží z celého okresu. Časem se k mládežnickým kategoriím a kategoriím žen a mužů přidali i kategorie veteránů a nejmenších předškolních dětí. V posledních letech se závodu zúčastňují sportovci z celého kraje. Tratě běhu jsou jednak na tartanovém povrchu stadionu a od tratě 1500m na asfaltových, polních a lesních cestách v krásném okolí Ševětína v prostředí lokality zvané "Na Babách".

Fotbal

Sportovní klub Ševětín z.s.
U Stadionu 382
373 63 Ševětín
https://sksevetinfotbal.estranky.cz
sksevetin.fotbal@email.cz

Florbal

Náš oddíl se zaměřuje na florbal a všesportovní přípravu dětí od 1. do 9. třídy. Trénujeme děti nejen ze Ševětína, ale i z Drahotěšic, Dynína, D. Bukovska, Hluboké nad Vltavou… Úzce spolupracujeme s největším a prvoligovým týmem FBC Štíři Č. Budějovice, kde působíme jako trenéři. Pravidelně se účastníme a pořádáme turnaje v rámci OFL (Otevřená florbalová liga).

Další Info a kontakty naleznete na www.fbcsevetin.cz

Volejbalový oddíl je součástí Oddílu rekreačních sportů SK Ševětín a má v Ševětíně dlouhou tradici.

V letních měsících se na volejbalovém hřišti konají volejbalové a nohejbalové turnaje, pořádáme zde také různé akce pro děti (dětský den pro děti, rozloučení s létem, drakyáda ….).

V období, kdy se nedá využívat venkovní hřiště, využíváme k tréninkům a uspořádání turnajů tělocvičnu místní školy. 

Nohejbal

Nohejbal v Ševětíně u Dubenského rybníka se hrával rekreačně od nepaměti . Začali s ním naši rodiče a my v tom pokračovali. Partu kamarádů, která tam chodila hrát, napadla myšlenka uspořádat první týden o prázdninách nohejbalový turnaj „ Las Vegas Open „. A tak se v roce 1993 uskutečnil první ročník tohoto turnaje, který přilákal hodně hráčů, ale i fanoušků, kteří je přišli podpořit.

Jedním z pravidel turnaje bylo losování náhodných trojic, takže nikdo dopředu nevěděl, s kým bude hrát a tím se celý turnaj stal zajímavějším. Výjimkou v pravidlech byla vítězná trojice turnaje, která v dalším ročníku obhajovala své prvenství. Družstvo, kterému se podařilo třikrát obhájit své vítězství, bylo v dalším ročníku zařazeno opět do losování. 
V roce 2002 došlo k tragické události, kdy naši kamarádi měli dopravní nehodu, při které přišel o život Jarda Šerý, který nikdy nechyběl na žádném z turnajů. Proto jsme na jeho počest turnaj přejmenovali na "Memoriál Jardy Šerého".

Tenis

Tenisový oddíl Tenisáček
Oddíl působí v tělocvičně ševětínské školy už od roku 2006 pod vedením trenérky 3 třídy paní Pavlíny Deutschové. Děti se zde věnují nejen tenisu, ale i posilování, skákání přes švihadlo a třeba i přes kozu.

Tenis
Tenisové družstvo je součástí Oddílu rekreačních sportů SK Ševětín.
Každoročně pořádáme o prázdninách turnaj losovaných dvojic, na který jsou tímto všichni srdečně zváni. 

Tenisové kurty je možno za poplatek pronajmout i pro nečleny SK Ševětín.

Stolní tenis

Je tomu více než 25 let a to kolem roku 1980, kdy se parta nadšených ševětínských kamarádů, zapálených pro stolní tenis, rozhodla jen tak pro radost pinkat pinponkovými míčky přes síťku. Sehnali pár starších stolů a z vlastních zdrojů zakoupili další stůl a začali pravidelně hrát. Přes počáteční nedůvěru a potíže ze strany členů obecního úřadu a snad právě proto se členové rozhodli a vytvořili amatérský klub ševětínského stolního tenisu, aby si mohli jako organizace pronajmout kulturní dům, kde by se mohlo hrát.  Vytvořila se velmi dobrá parta, která začala pořádat Vánoční a Velikonoční turnaje pro široké příznivce ze Śevětína i okolí. 

Nadále chceme zůstat otevřeni všem zájemcům a příznivcům stolního tenisu a pozvat je každý čtvrtek do kulturního domu Ševětín, kde mohou zkusit kouzlo malého bílého míčku.