Start » Sport » Stolní tenis

Stolní tenis

Historie amatérského stolního tenisu

  Je tomu více než 25 let a to kolem roku 1980, kdy se parta nadšených ševětínských kamarádů, zapálených pro stolní tenis, rozhodla jen tak pro radost pinkat pinponkovými míčky přes síťku. Sehnali pár starších stolů a z vlastních zdrojů zakoupili další stůl a začali pravidelně hrát. Přes počáteční nedůvěru a potíže ze strany členů obecního úřadu  a snad právě proto se členové rozhodli a vytvořili amatérský klub ševětínského stolního tenisu, aby si mohli jako organizace pronajmout kulturní dům, kde by se mohlo hrát. 

Členská základna se rozrostla na více než 30 členů, neboť amatérský klub byl přístupen pro všechny občany sympatizující s touto sportovní aktivitou. Myslíme, že spousta i dříve narozených občanů si ráda chodila zahrát tuto krásnou hru a vytvořila se velmi dobrá parta, která  začala pořádat Vánoční a Velikonoční turnaje pro široké příznivce ze Śevětína i okolí a toto zůstalo i po 25 letech.

Posun stolního tenisu začal v roce 2003, kdy se členové rozhodli začít hrát podnikovou ligu Jihočeského kraje pro neregistrované hráče. Oddíl si dal název Bioferm a začal sbírat po prvním roce účinkování i první úspěchy.

Během čtyř let postoupilo toto mužstvo až do I. podnikové ligy a následně byly vytvořeny další dvě družstva, která hrají II. podnikovou ligu a divizi. Všechny tři družstva úspěšně reprezentují ševětínský stolní tenis, a vše je financováno z vlastních zdrojů a sponzorů. Příslibem do dalších let je stálý zájem lidí o tento sport ze Ševětína , ale i okolí a dobře fungující dobrovolní členové tohoto spolku. 

Nadále chceme zůstat otevřeni všem zájemcům a příznivcům stolního tenisu a pozvat je každý čtvrtek do kulturního domu Ševětín, kde mohou zkusit kouzlo malého bílého míčku. Zároveň mohou přijít fandit borcům v zápasech podnikové ligy. Myslíme, že stolní tenis v Ševětíně bude i nadále žít a dostane se do podvědomí občanů i obce.

S našim sportovním pokřikem: „z Ševětína nikdo body neodveze", zveme příznivce stolního tenisu každý čtvrtek do kulturního domu. Přijďte na dobrý stolní tenis, který získal  dobré jméno v celém okrese.