Start » Sport » Dětský tenis

Dětský tenis

Tenisový oddíl Tenisáček

Oddíl působí v tělocvičně ševětínské školy už od roku 2006 pod vedením trenérky 3 třídy paní Pavlíny Deutschové. Oddílem za tolik let prošlo už spoustu dětí. V začátcích jsme se zaměřovali hlavně na hraní malého tenisu, ve kterém jsme jezdili i soutěžit. Jezdili na letní soustředění a trénovali 2x týdně. Po domluvě s rodiči se Tenisáček změnil víc na všestranější oddíl. Děti se zde věnují nejen tenisu, ale i posilování, skákání přes švihadlo a třeba i přes kozu.

Dlouhá léta měla oddíl na starosti jen trenérka, časem ji pomáhali jako asistenti odrostlé děti prošlé Tenisáčkem. Na kraťounký čas vedení převzal Dušan Vysloužil, který s láskou začal učit tenisu své dcery a jejich přátele. Byla potřeba změny a odpočinku trenérky. Za necelý rok byla bývalá trenérka požádána rodiči, jestli by se nechtěla vrátit k trénování zpět. Tentokrát má ale kolem sebe rodiče lačné pomáhat. Paní Vysloužilová vede organizaci, paní Kubíčková dohlíží nad kondicí dětí a tenis učí zase paní Deutschová. Ostatní rodiče pomáhají jak můžou.

Tím pádem se mohl zdvojnásobit počet trénovaných dětí. Je skvělé sledovat ty úžasné pokroky, které děti dělají a jakou mají radost z dobře odehraného míčku nebo bezchybného přeskoku přes kozu.

Za oddíl Tenisáčku
Pavlína Deutschová.